SHIH - TZU KLUB EVROPA

     

Vážení přátelé, vážení členové Shih – tzu klubu Evropa ,

 

jsme chovatelé  šicek a členy Shih – tzu klubu Evropa. Pro rasu pejsků i členství v klubu jsme se rozhodli zcela dobrovolně. Šicinky nás  oslovily svojí krásou a skvělou povahou. Ale čím nás oslovilo členství v klubu?

Přemýšlím nad tím už delší dobu, protože v naší rodině chováme tyto úžasné pejsky už dvacet sedm let a od první fenečky jsem také členkou nějakého psího klubu, kde byly šicky registrovány.

A Shih – tzu klub Evropa jsem pomáhala zakládat. Z toho titulu mám i možnost do činnosti klubu hovořit.  Také chovatelská stanice Rongbo,  po mezinárodní registraci Rongbo z Moravy,  existuje právě těch dvacet sedm let. Nikdy jsem se nepropůjčila k tomu, že bych produkovala štěňata bez průkazu původu.

Dovolte mi proto pár slovy zhodnotit přístup některých a možná i většiny chovatelů a majitelů šicek, kteří se dobrovolně stali i členy Shih – tzu klubu Evropa.

Je v zájmu nás všech, abychom se domlouvali na veškerých aktivitách klubu. Na úrovni v chovu, pořádání výstav, nominaci rozhodčích. Také na vedení klubu, protože je důležité, koho si ze svého středu zvolíme a ti pak  budou mezi jednotlivými  klubovými akcemi klub prezentovat, sledovat dění v ostatních klubech, budou nás prezentovat v ČMKU a zpětně nás o aktivitách unie informovat.

Poslední dobou ale mám pocit, že většina členů , možná se tak děje i v ostatních klubech, na klubových rokováních svojí neúčastí jen potvrzuje, jak je jim život klubu volný.

Včas poslaná pozvánka a to fyzickou i mailovou poštou, informace na webovkách klubu, vše je asi málo. Účast na poslední výroční členské schůzi dne 12. 11.t.r. byla přímo katastrofální. Tedy vlastně neúčast. Pár z Vás se sice omluvilo, ale většině nestálo za to, ani mailem svoji neúčast vysvětlit.

Asi si členové myslí, že pro výbor klubu je to rozptýlení a že vlastně nemáme co na práci, když svoláváme členskou schůzi. Ta byla mimo jiné také aktem volebním. Mohli jste významným způsobem pomoci  v akčnosti klubu a mnozí, kteří mají zásadní důvody pro sesazení stávajícího vedení, tak mohli nabídnout svoji osobu a velkou část volného času pro práci v klubu.

Je to pro každého, ať si zkusí. Zajistit celý rok chod klubu, výstavy a vše kolem nich, komunikaci se členy i s úřady. A nakonec ustát komunikaci  na facebooku s chovateli či množiteli plemene

Vracím se opět k poslední členské schůzi.

Členská schůze proběhla, chlebíčky jsme snědli, kávu vypili. Volby proběhly. Bohužel bez většiny z Vás.

Vážení členové Shih – tzu klubu Evropa  Jsem ráda, že nás všechny sdružuje stejný zájem a to chov plemene shih tzu. Pokusme se i pro klub něco udělat. Nejen účastí na výstavách ukazujeme, jak jsou to krásná zvířata.  Ale i účastí na ostatních klubových akcích dokazujeme náš zájem o zvedání úrovně plemene.  Na společném rokování a v diskusních fórech můžeme pomoci propagaci a zamezit tak i množení   bezpapírových jedinců.

Tento rok nás opět  čekají krásné  svátky vánoční. Naši pejsci je budou trávit spolu s námi. A my, kteří jsme se dobrovolně stali členy Shih - tzu klubu Evropa, si můžeme slíbit do roku 2012, že se na akcích klubu určitě uvidíme. A nemyslím jen  na výstavách.

Přijeďme si o pejscích popovídat . A může to být právě na některé z  členských schůzí.

Přeji nám všem krásné dny se šicinkami.

                                                                                         Bc.Helena Fejkusová  

                                                            výstavní a bonitační referentka Shih – tzu klubu Evropa  

         

                                                

    

NAHORU